Návod k použití

Úvod Návod k použití

Polopermanentní barvy na vlasy MANIC PANIC®

Barvy nejsou testovány na zvířatech a neobsahují ani žádné složky živočišného původu. Barvy Manic Panic® obsahují přírodní složky, a proto mají na vlasy regenerační účinek. Jejich používáním se vlasy nepoškozují.

Manic Panic ® (Classic formula) – popis výrobku

Barvy na vlasy Manic Panic® se dodávají v tubách o objemu 118 ml. Obsahují 50 odstínů barev. Jedna tuba zpravidla stačí na vlasy v délce po ramena (1/2 kelímku pro krátké vlasy, celý obsah kelímku pro vlasy dlouhé). Barvy se nanášejí na vlasy, které byly předem zesvětleny nebo odbarveny.

Manic Panic®  (Amplified)– popis výrobku

Speciální řada barev Manic Panic®  AMPLIFIED je šetrná a obsahuje přírodní složky stejně jako CLASSIC FORMULA, avšak díky nové receptuře jsou odstíny sytější a vydrží o 30 % déle. 

Upozornění

 1. Nepřidávejte peroxid ani jiné přísady. Nemíchejte s permanentními barvami.
 2. Barvy mohou dočasně obarvit pokožku.
 3. Vyhněte se kontaktu s očima. Nebarvěte řasy ani obočí. Při zasažení očí urychleně vyplachněte teplou vodou. Nosíte-li kontaktní čočky, vyndejte je před tím, než oči vypláchnete.
 4. Uchovejte mimo dosah dětí.
 5. Výsledný odstín závisí na typu a struktuře vlasů, proto se může mírně lišit od obrázku na obalu či ve vzorníku. Některé vlivy (např. časté používání šamponu, plavání, lakování vlasů) mohou způsobovat blednutí barvy.

Před aplikací proveďte tento test:

 • Vyberte pramen vlasů, na kterém budete test provádět.
 • Omyjte pramen vlasů šamponem a opláchněte vodou. Vysušte vlasy ručníkem.
 • Přetřete pramen tenkou vrstvou barvy, kterou jste si vybrali.
 • Nechte pramen uschnout a ponechte takto 24 hodin. Pečlivě sledujte testovaný pramen vlasů. Pokud se neobjeví žádná známka podráždění, můžete barvu bez problému použít.

Tipy: Pro dosažení odstínu barev dle vzorníku je nutné vlasy předem odbarvit.

Návod k použití:

Vlasy řádně umyjte hluboce čistícím šamponem. Poté je dobře opláchněte, aby na vlasech nezůstaly zbytky šamponu. Vlasy vysušte ručníkem a poté běžným způsobem vyfénujte.


Ochrana: Při barvení noste ochranné rukavice. Zabarvení obličeje a uší zabráníte tím, že si před barvením na tato místa nanesete dětský olej nebo vazelínu. 

Barvu nanášejte na suché vlasy. Požadované množství barvy rozmíchejte v plastové misce. Barvu pak nanášejte buďto pomocí štetce a to zhruba 2,5 cm od kořínků až ke konečkům. Ujistěte se, že jste barvu na pramen vlasů nanesli rovnoměrně.


Pramen vlasů s nanesenou barvou pročesávejte. Světlejší odstíny barev MANIC PANIC ® mohou vyžadovat včesávání barvy po delší dobu, aby tak došlo k maximálnímu vstřebání barvy do vlasů, a tak i k dlouhodobějšímu efektu obarvení.


Doba působení: Barvu nechte působit minimálně 30 minut. Poté se barvy Manic Panic® zcela vstřebají, avšak tyto výsledky se u každého jedince liší. U odolných vlasů doporučujeme použít plastovou čepici a dobu působení zvýšit na 60 minut nebo déle. Zahřátí vlasů pomocí fénu zintenzivní barevný výsledek a otevře vlasovou kutikulu, čímž dochází k lepšímu vstřebávání barvy MANIC PANIC® do vlasů, a tak na vlasech déle vydrží. 

 

Vlasy důkladně opláchněte studenou vodou, dokud nebude voda zcela čirá. Barvu neoplachujte během sprchování! Vlasy pak vysušte ručníkem a upravte obvyklým způsobem.

 

Chcete-li zabránit blednutí barvy, ujistěte se, že jsou vlasy před spaním zcela suché.  Nepoužívejte kondicionéry.

TIP pro dlouhodobý efekt:

Aby barvy MANIC PANIC®  na vlasech vydržela déle, opláchněte vlasy roztokem vody s bílým octem ihned po barvení. To zvyšuje hodnotu pH po barvení vlasů a dává mu větší trvalost. Zde je návod, jak:

 1. Opláchněte Manic Panic® Barvu z vlasů studenou vodou, dokud voda neteče čirá.
 2. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 (půl šálku vody a půl šálku octa).
 3. Tímto roztokem opláchněte obarvené vlasy.
 4. Vlasy rozčešte hřebenem.
 5. Na závěr vlasy opláchněte studenou vodou.

,,Pro nejvyšší odolnost barvy doporučuji vlasy mýt jednou týdně a šampon používat pouze v případě, kdy je to jen OPRAVDU nutné." říká Tish( z Manic Panic USA).

Jak vytvořit bázi pod barvy  MANIC PANIC®?

Manic Panic® Virgin Snow™ vytvoří  bázi, která nanášené barvě dodá ještě více na intenzitě a chrání ji před blednutím, a tím i před vytvořením neočekávaného odstínu. Doporučejeme náš Flashlightning® bleach kit k odbarvení vlasů na světle blond.


Odstraňte odbarvovač z vlasů teplou vodou a hluboce čistícím šamponem. Vlasy pak vysušte ručníkem nebo vyfoukejte a poté aplikujte  Manic Panic® Virgin Snow™, tu nechte působit zhruba 30 minut, aby se z vlasů odstranily zlatavé a oranžové tóny.


Poté opláchněte studenou vodou. Vlasy vysušte a aplikujte svou oblíbenou barvu Manic Panic®. Tu nechte působit dle požadovaného odstínu. Vlasy pak opět důkladně opláchněte studenou vodou, dokud nebude voda zcela čirá. Vlasy vysušte a upravte jako obvykle.

Vyhněte se skvrnám na pokožce. Zabarvení obličeje a uší zabráníte tím, že si před barvením na tato místa nanesete vazelínu nebo kondicionér. Pokud si vlasy barvíte různými odstíny, na prameny, kde danou barvu mít nechcete, naneste kondicionér, tak se nežádoucí prameny vlasů barvou neobarví. Copyright 2016 - 2023 © manicpanic.cz